10/10: Darmowe sposoby reklamy zlecane agencjom

zlecanie agencjom blog
Darmowe sposoby reklamy w internecie to bardzo szeroka grupa działań które możemy wykonywać chcąc promować naszą markę. Często jednak zastanawiamy się, czy wykonywać je rzeczywiście samodzielnie czy może lepiej je zlecić profesjonalnym agencjom marketingowym, które w zamian za opłatą zajmą się wszystkimi działaniami. W tym tekście poruszamy tę kwestię i pomagamy odpowiedzieć na pytanie czy i kiedy warto zlecać odpłatnie agencjom darmowe sposoby reklamy internetowej, które będą promowały naszą markę.

Czym jest zlecenie darmowych metod promocji agencjom marketingowym?

Zlecanie darmowych metod marketingu internetowego agencjom to najprościej ujmując wykupienie takich usług marketingowych w agencjach, które teoretycznie moglibyśmy wykonać samodzielnie. Na rynku każda agencja interaktywna, marketingowa czy SEO posiada w swoich cennikach szeroki zakres usług, wśród których znajdują się również te, które moglibyśmy wykonywać samodzielnie.

Oferta taka obejmuje wykonanie konkretnej czynności promocyjnej w profesjonalny sposób, a także wykonywanie jej w dłuższym okresie, jeśli nawiązujemy długofalową współpracę. Teoretycznie darmowe sposoby promocji marki w sieci, które możemy zlecać agencji marketingowej w zamian za opłatą to:

  • Content marketing
  • Pozycjonowanie strony internetowej
  • Prowadzenie profili mediów społecznościowych
  • Marketing szeptany
  • Inbound marketing
  • Kampanie reklamowe w systemach Google Ads i FB Ads

Korzyści

Działanie tego typu ma wiele korzyści i wbrew pozorom może okazać się lepszym wyjściem niż samodzielne prowadzenie promocji. Jakie plusy zatem otrzymujemy przy zleceniu darmowych metod promocji agencjom marketingowym?

Przede wszystkim jest to wygoda. Zlecając darmowe sposoby reklamy agencjom, to one będą wykonywały je dla naszej marki i nie musimy samodzielnie poświęcać dużej ilości czasu oraz uwagi na takie działania. Promocja marki w internecie potrafi być bardzo czasochłonna, o czym dobrze wie każda osoba, która spróbowała samodzielnie się reklamować. Często mamy również do czynienia z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami, utrudnieniami czy problemami. Zlecając wykonanie teoretycznie darmowych sposobów reklamy agencjom w zamian za opłatę, nie musimy martwić się o żadną z tych kwestii.

Zlecając działania promocyjne nawet te, które możemy wykonać za darmo agencji marketingowej, możemy również liczyć na wysoką skuteczność. Agencje tego typu zatrudniają specjalistów, którzy są na bieżąco z najnowszymi trendami, posiadają wysokie kompetencje a także doświadczenie. Przeprowadzą oni znacznie lepiej i efektywniej daną promocję od nas samych i odniosą dużo większe korzyści, aniżeli moglibyśmy osiągnąć samodzielnie. Przekłada się to bezpośrednio na drugi plus, czyli opłacalność finansową takiej promocji. W sporej liczbie przypadków nawet poświęcając sumę na opłatę dla agencji, będziemy mogli zarobić dużo więcej, aniżeli przy pozornej oszczędności i samodzielnym wykonywaniu np. content marketingu czy prowadzeniu mediów społecznościowych.

zlecanie agencjom epicbrand

Kiedy warto zlecać darmowe metody agencjom?

Istnieje kilka sytuacji, w których szczególnie warto zlecać wykonywanie darmowych metod promocji agencjom marketingowym i wykupywać je odpłatnie. Przede wszystkim jest to sytuacja, w której nie mamy czasu. Prowadzenie biznesu często jest bardzo wymagające, a chcąc promować naszą firmę, nie możemy poświęcać zbyt dużo uwagi na takie działania. Warto wtedy wykupić prowadzenie profilu społecznościowego, pozycjonowanie strony, czy prowadzenie kampanii reklamowych i skupić się jedynie na obsługiwaniu klientów, którzy będą docierali do naszej marki.

Drugą sytuacją, w której lepiej jest zlecić działania marketingowe agencji niż wykonywać je samodzielnie jest brak jakiejkolwiek wiedzy o digital marketingu. Przeważnie jesteśmy specjalistami w konkretnej branży, ale nie znamy się na marketingu internetowym. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej jest zlecić wykonanie reklamy niż poświęcać bardzo duże ilości czasu na nie do końca skuteczne i trafione działania promocyjne.

Działania marketingowe w agencjach możemy również zlecać, jeśli otrzymujemy już zarobek z innych działań reklamowych. Reinwestycja zarobionych środków pozwoli przy dobrej rentowności inwestować jeszcze większe sumy. Będzie to samonapędzające się koło marketingu, które będzie generowało dla nas zyski.

Na taką formę reklamowania się w sieci, warto również postawić, jeśli budujemy profesjonalną markę i zależy nam na najwyższej jakości w obrębie każdego elementu naszej firmy. Aby zatem być nienaganną marką, powinniśmy zlecieć profesjonalistom nawet tak proste sprawy jak prowadzenie profilu w mediach społecznościowych, aby był on prowadzony jakościowo, regularnie, ciekawie dla odbiorców i budował profesjonalny wizerunek dla naszej firmy.